qmark
Fashion TV izlerken televizyonu kapatacağınız sıra bir sonraki açışta kaldığınız kanaldan açılacağını düşünerek mahcup olmamak için kanal değiştirir ve öylece kapatır mısınız? Tam evden çıkacakken bu durum aklınıza gelse televizyonu kumandanın kırmızı açma tuşundan açıp teftiş eder misiniz? Başkalarını yakalamak için onların da televizyonlarını bu yöntemle açar mısınız?

Kalabalık bir ortamda çayı karıştırdıktan sonra çay kaşığını çıkarıp kaşığı ağzınıza sokmamak için kendinizi zor tutar mısınız? Bunu yapamayıp kaşıkta kalan çay damlasını iyice aksın diye baş aşağı tutup damlayı akıttıktan sonra bir rahatlama hisseder misiniz?

Minibüse eşiniz veya dostunuzla bindiğinizde parayı yanınızdakinin ödeyeceği durumlarda minibüs şoförü paraları toplarken para verme girişiminde bulunmadığınızı fark ettiğini ve sizi yanınızdakinden bağımsız zannettiğini düşünür müsünüz? Hatta olayı abartıp minibüstekilerin de sizin para vermediğinizi fark ettiklerini ve size kaçak yolcu gözüyle baktıklarını sanıp gereksiz yere takıntı yaratır mısınız?

Özellikle müzikle ilgili ve yeni satın alınmış olan elektronik aletlerde herhangi bir fonksiyonu azami seviyede değil de ondan birazcık daha az bir derecede kullanmaya dikkat eder ve böylelikle kullanım ömrünü arttırdığınıza inanır mısınız?

Elinize kolonya sürdüğünüzde elinizi burnunuza götürüp koklar mısınız? Bunu eliniz kuruduktan sonra da yineler ve kolonya kokusunun ne kadar kalıcı olduğunu tespit etmeye çalışır mısınız?

Kaldırım kenarlarından yürürken, sırat köprüsü muamelesi yapıp devrilmeden geçtiğinizde kendinizi avum avum avuttuğunuz olur mu? Hızlı adımlarla ilerlerken, yaşlı teyze ve amcaların yanından geçerken, gençliğini hatırlayıp üzülür kaygısıyla kendinizi yıprattığınız olur mu?

Vantilatörün dönmesinden rahatsız olur ve sağa sola üflemesini israf olarak görür müsünüz? Sonra kendinize doğru sabitlemek için uğraşır ama bir türlü tam olarak kendinize çeviremediğinizi, vücudunuzun bir kısmının daha fazla rüzgar aldığını düşünerek tekrar sağa sola dönmek üzere ayarlar mısınız?

by HeracTus

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: